Lato w górach - jaka lokalizacja?

AKTUALNOŚCI

Lato w górach - jaka lokalizacja?

Lato w górach - jaka lokalizacja?

Południowa Polska to rejony szczególnie atrakcyjne turystycznie - zarówno latem, jak i zimą. Praktycznie nie ma tutaj braku sezonu, ponieważ każda pora roku jest dobra, aby odwiedzić i zobaczyć góry, a także podróżować szlakami i zdobywać kolejne szczyty. Spośród całego dostępnego pasma atrakcji, są szczególne miejsca, które po prostu zachwycają turystów i działają na nich jak magnez. Zaplanuj wakacje, aby zwiedzić je wszystkie! Jakie to miejsca? Dowiesz się czytając ten artykuł.

Białka Tatrzańska

Jest to urocza i przepiękna miejscowość, gdzie czeka na turystów szereg atrakcji. W miasteczku i okolicach znajduje się sporo zabytków, które są warte zwiedzenia. Do nich należy między innymi drewniany kościół pw. św. Szymona i Judy Tadeusza, który wybudowano w 1700 roku. Kolejną atrakcją okolicznych terenów są nieziemskie krajobrazy, które można podziwiać spacerując szlakami czy zdobywając kolejne szczyty. Co ciekawe Białka Tatrzańska jest bardzo długa, mierzy aż 8 km i jest podzielona na trzy części: Grapę, Kaniówkę, Pod Grapą. Chcąc spędzić letnie wakacje w tej miejscowości, warto skorzystać z oferty noclegowej Hotelu Zawrat – miejsca przyjaznego dla rodzin z dziećmi, par oraz pozostałych górskich podróżników.

Zakopane

Jest to kolejna górska miejscowość, oblegana przez turystów każdego roku. Wyruszając stąd można zdobyć najsławniejsze szczyty – Kasprowy Wierch, Świnicę, Sarnią Skałę czy Giewont. W niedalekiej odległości od miasta znajduje się także początek szlaku prowadzącego na Rysy, najwyższą górę polskich Tatr. To jednak nie jedyne atrakcje, które czekają na Ciebie tutaj latem. Możesz również przejść się obleganym deptakiem w centrum miejscowości podziwiając klasyczną, góralską architekturę - potężne budynki wykonane z drewna, kościoły oraz pozostałe obiekty, które z całą pewnością zachwycą niejednego turystę.

Słowackie szlaki

Odwiedzając Hotel Zawrat w Białce Tatrzańskiej, możesz również wybrać się na wycieczkę do pobliskiej... Słowacji! Góry po drugiej stronie granicy bogate są również w wiele szlaków, dzięki którym zdobyć można niejeden szczyt. Miłośnicy sportu i jednośladów, z całą pewnością chętnie skorzystają z tras rowerowych wytyczonych w dolinach, a dzięki którym nie tylko aktywnie można wypocząć, ale też nacieszyć oczy malowniczymi krajobrazami.

← Wróć do Bloga

Bezpieczny hotel
Bon Turystyczny