NAJPIĘKNIEJSZA ŚCIEŻKA ROWEROWA

Aktywny Wypoczynek

Na Rower!

Białka Tatrzańska – znana przede wszystkim miłośnikom sportów zimowych, zdobywa coraz więcej zwolenników aktywnego wypoczynku także latem. Szczególnie rowerzystom spodobały się tutejsze trasy rowerowe, które stanowią ofertę dla każdego, zarówno początkującego jak i bardziej zaawansowanego amatora dwóch kółek.


Na terenie hotelu istnieje możliwość wypożyczenia rowerów elektrycznych
z najwyższej półki firmy Specialized.
Dzięki naszym rowerom dojedziesz wyżej, dalej i szybciej!
 

STRONA WYPOŻYCZALNI

DLA ADRENALINY

Szczyt Kotelnicy Białczańskiej stanowi punkt startowy dla wielu rowerowych wycieczek o różnym stopniu trudności.
Głodni wrażeń z pewnością skuszą się na zjazd po stokach Kotelnicy Białczańskiej. Monsterroller to atrakcja, która zaintryguje wszystkich kolarzy górskich. Zjazd na tej niespotykanej hulajnodze terenowej którą wypożyczycie w wypożyczalni Rh Sport, zapewni wszystkim niezłą dawkę adrenaliny. Na sam szczyt zabierze Was uruchamiany latem wyciąg krzesełkowy. Potem już tylko śmigasz po stoku!.

W 2016 roku została również uruchomiona pierwsza w ośrodku trasa downhill’owa dla wszystkich rowerzystów poszukujących mocnych wrażeń.
 

MAPA TRAS ROWEROWYCH

Wokół Jeziora Czorsztyńskiego

Jezioro Czorsztyńskie, głównie kojarzone z zaporą w Niedzicy, plażowaniem i sportami wodnymi, od czasu budowy ścieżki rowerowej wzdłuż jego brzegu, stało się prawdziwą perełką na rowerowej mapie Polski.
VeloCzorsztyn to aż 40 km w pełni utwardzonej drogi ze świetnie zorganizowaną infrastrukturą towarzyszącą: zapewniające bezpieczeństwo barierki, dobrze rozplanowane miejsca postojowe, urokliwe kładki i brody no i przede wszystkim widoki jakich trudno szukać gdzie indziej. Po drodze mijamy liczne atrakcje, m.in.: zamki w Czorsztynie i Niedzicy, zaporę wodną czy zabytkowy kościół św. Michała Archanioła w Dębnie (wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO).
To wszystko sprawia, że trasa ta może śmiało pretendować do miana „najpiękniejszej w Polsce”.

Trasa

Trasa wokół Jeziora Czorsztyńskiego dostępna jest w dwóch wariantach: dłuższym - ok. 40 km przez Przełęcz Osice lub krótszym - ok. 30 km z przeprawą wodną między zamkami Czorsztyn i Dunajec, co jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które wybiorą się tam z dziećmi. Dzięki dobremu dostępowi do ścieżki z dróg głównych oraz licznym miejscom parkingowym, wycieczkę można zacząć niemal z każdego miejsca na trasie.
Stopień trudności jest zróżnicowany, ale nawet początkujący poradzą sobie bez problemu. Trasa w większości wiedzie „po płaskim”, ale trzeba być przygotowanym również na kilka dość forsujących podjazdów – największy w Falsztynie oraz Czorsztynie (ten można ominąć wybierając przeprawę wodną). Mozolną wspinaczkę pod górę wynagradzają jednak wspaniałe widoki, a i czekający na nas po drugiej stronie góry „zjazd”, sam w sobie jest świetną nagrodą.

Bezpieczny hotel
Bon Turystyczny